خدمات فراز تهویه البرز :

شرکت فراز تهویه البرز ، نماینده فروش و اجرای کانال پیش عایق و کانال پلی یورتان شرکت پال سیستم اینترنشنال خدمات مرتبط با این محصول را به شرح زیرارایه میدارد:
 • تهیه نقشه و شاپ دراوینگ مربوط به اجرای تاسیسات تهویه در صورت عدم وجود نقشه از جانب کارفرما در پروژه
 • تهیه تمامی متریال وابسطه به کانال های پیش عایق و پلی یورتان به صورت کلی و جزیی
 • تهیه پنل های پیش عایق با مهر و نشان کارخانه اصلی سازنده محصول
 • نصب و اجرای کانال های پیش عایق و پلی یورتان مطابق نقشه ارایه شده از جانب کارفرما
 • گارانتی وپشتیبانی اجرای کانال در تمامی مدت همکاری
 • ارایه گارانتی کیفیت محصول از کارخانه سازنده پنل های پیش عایق که شامل گارانتی 20 ساله محصول میباشد
 • انجام کلیه آزمایشات تشخیص صحت اجرای کانال ها به همراهی نماینده منتخب کارخانه

آمادگی ارایه سرویس به تمامی نقاط ایران

 
در ساخت كانال هاي پیش عایق پلی یورتان روش استاندارد مشخصي دنبال مي شود و اين فرآيند به طور كلي بدون در نظر گرفتن شكل كانال ها به شرح ذيل مي باشد:
 1. طراحي
 2. برش
 3. چسب زدن
 4. تا زدن (جفت کردن)
 5. استفاده از نوارچسب آلومينيومي
 6. درز گيري
 7. نصب فلنچ های اتصال و ساپورت های داخلی
اگرچه براي هركدام از موارد اشاره شده به طور كلي توضيحاتي در ذيل ارائه خواهد شد ، اما به هيچ وجه اين بدان معني نيست كه اين دفترچه راهنما بتواند به عنوان جايگزيني براي دوره هاي آموزشي باشد. توجه داشته باشيد زماني كه كانالها به طور صحيح ساخته شدند كانالهاي توليد شده نه از بيرون و نه از درون فوم بدون پوشش نخواهد بود.
1.طراحي
اولين مرحله قراردادن طرح كلي كانال روي پانل مي باشد. اين فرآيند با استفاده از مدادهاي تفلن موجود در جعبه ابزار انجام مي شود كه خطوطي را براي علامت گذاري در جهت مخالف مي كشند. توجه داشته باشيد كه تمامي اندازه گيري هاي تعيين شده در كشيدن خطوط روي كانال ها به ابعاد دروني كانال ها اشاره دارد. اين بخش مطابق با برش عرضي كانال هوا مي باشد كه لازم است تمامي مقتضيات طراحي در آن به درستي اعمال شود.
با توجه به اين امر كه طراحي و ترسيم در قسمت دروني كانال انجام مي شود، پيشنهاد مي گردد سازنده كانال در طول ترسيم نقشه قاعده مشخصي را براي اندازه گيري هاي دروني اتخاذ كند.
 
 
2.برش
اين مرحله شامل برش 45 درجه در طول لبه هر كانال است. شيار V شكلي كه با استفاده از ابزار برش دو تیغه (وی بر) ساخته مي شود تا شدن پنل را طبق شكل امكان پذير مي سازد. همچنين شيار V به دليل اينكه نهايت سطح را فراهم مي آورد براي مرحله بعدي چسب زدن نيز مناسب مي باشد. قسمت هاي باقي مانده در نتيجه برش بايد در مرحله قبلي يعني طراحي روي كانال مورد استفاده قرار مي گرفتند. وسیله مذکور همچنين براي موارد متعدد ديگري كاربرد دارد و در اندازه 22.5 درجه و قابل تنظيم نيز موجود مي باشد.
3.چسب زدن
چسب ماده نگهدارنده اي است كه قبل از استفاده بايد ظرف آن كاملا تكان داده شود تا غلظت يكساني به دست آيد. چسب را مي توان هم با استفاده از ابزار پخش كننده بادي و هم با استفاده از تفنگ بادي چسب به كار برد. بايد توجه داشته باشيد شيار ((V حتما بايد در ابتدا از هرگونه گرد و خاك فنوليك تمييز شده باشد. با توجه به درجه حرارت و ميزان رطوبت موجود حدود 10 الي 20 دقيقه زمان لازم است تا مواد حلال موجود در چسب بخار شده و چسب خشك شود.

اين فرآيند بايد در هواي آزاد و يا مكاني كه در آن دستگاه هواكش موجود است انجام شود و توصيه مي گردد كه تمامي اقدامات احتياطي اشاره شده در دفترچه" گواهينامه كنترل و ايمني "رعايت شود. زماني كه بعد از دست زدن به چسب مطمئن شديم خشك شده است اين مرحله كامل مي گردد.

4.تا زدن (جفت كردن)
بعد از مرحله چسب زدن بايد كناره ها به صورت زاويه 90 درجه تا زده شوند تا شكل كانال ايجاد شود. توجه داشته باشيد زماني كه دو قسمت باز كانال به يكديگر متصل مي شوند لبه ورقه آلومينيومي حاصل از برش روي سطح دروني كه به يكديگر متصل مي شوند به منظور تراز كردن استفاده مي شود. زماني كه يك كانال از چندين قطعه مجزا ساخته مي شود مرحله اتصال بايد هميشه از قسمت انتهايي يكساني انجام گیرد تا به اين ترتيب مرحله مرتب كردن طول های اضافي به راحتی از قسمت انتهايي مخالف انجام می گيرد. كاردك مخصوصی بايد در طول لبه هاي كانال محكم كشيده شود تا از نهايت ميزان اتصال در شيار (V)  اطمينان حاصل شود.
5.استفاده از نوارچسب آلومينيومي
نوار چسب آلومينيومي به صورت آماده است. به منظور افزايش انعطاف پذيري نوار كاملا مورد بازبيني قرار گرفته است و2.5 برابر بيشتر از نوارهاي استاندارد قدرت چسبندگي دارد. در ضمن به منظور دستيابي به بيشترين ميزان چسبندگي در نوارها از چسب مخصوصي با ويژگي هاي فني استفاده مي شود. نوار كشيدن روي كانال ها به دلايل ذيل انجام مي شود:
 1. باعث تثبيت موانع بخار بين برش هاي متصل شده به هم مي شود.
 2. با كشيده شدن نوار روي درزهاي بيروني زيبايي ظاهري كانال ها افزايش مي يابد.
 3. با استفاده از نوار چسب مي توان صدمه قسمت هاي بيروني و دروني پانل ها را تعمييرو يا پوشاند.
 4. درزهاي پنل هاي فنوليك را مي پوشاند و از ساير مواد موجود در محيط اطراف مجزا مي كند.
 
قبل از استفاده از نوار چسب آلومينيومي بايد مطمئن شويم تمامي سطوح خشك و هرگونه گرد و خاك ، روغن ، سيلسيم و چربي از روي آن پاك شده باشد. اگر سطوح به طور كامل تمييز نباشند راه حل ساده اي وجود دارد مي توان از يك لايه نازك چسب روي سطحي كه قرار است نوار آلومينيومي قرار گيرد استفاده كرد. (توجه داشته باشيد كه اول بايد اجازه دهيم تا چسب خشك شود به همان صورتي كه در بخش 3 در مورد آن توضيح داده شد) به منظور اطمينان از يك اتصال خوب و مناسب نوار بايد در درجه حرارت بالاي 10 درجه سانتيگراد يا 50 درجه فارنهايت استفاده شود. به دليل احتمال تشكيل كريستال هاي يخ نوار نبايد روي سطح كانال زماني كه درجه حرارت زير 32 درجه فارنهايت است استفاده شود.
نوار تنها زماني كه سطح بيروني فويل هاي آلومينيومي بريده شده است به منظور پوشاندن درزها مورد استفاده قرارميگيرد.
روي سطوحي كه پانل ها تا خورده اند ( نه قسمت هاي متصل شده به هم ) هيچ نواري مورد استفاده قرار نمي گيرد. ماژيك نوار به منظور كشيدن خطوط روي پانل به عنوان يك خط راهنما در زمان به كاربردن نوار مورد استفاده قرار مي گيرد. به منظور دست يافتن به بيشترين مقدار چسبندگي و خروج هر گونه هواي محفوظ شده در زير نوار كاردك نرمي روي سطح نوار محكم كشيده مي شود. زماني كه قسمت هاي پاييني و يا زانو ها را با نوار چسب مي چسبانيم بايد هميشه نوار روي قسمت هاي خميده يا چين خورده (نه نقاط صاف )مورد استفاده قرار گيرد و قسمت هاي متصل شده نيز بايد در نظر گرفته شوند.
 
6.درزگيري كردن
 
بعد از مونتاژ كردن كانال بايد تمامي اتصالات داخلي نيز با سيليكون پوشانده شوند. نقش اصلي سيليكون علاوه بر ايجاد مقاومت و استحكام بيشتر، درزگيري قسمت هاي داخلي كانال بدون ورود هوا و جلوگيري از تماس ذرات سيليكون با بخار هوا مي باشد. پيشنهاد مي گردد بعد از به كار بردن ورقه سيليكون يك ابزار شعاعي (يا به جاي آن انگشت تر ) به آرامي بر روي تمامي ديواره هاي كانال كشيده شود. به كار بردن اين روش به منظور حفظ هواي پاكيزه و حداقل نشتي بسيار ضروري است.
7.پروفيل هاي آلومينيومي و ساپورت هاي داخلي
 
پروفيل هاي  آلومينيومي متعددي وجود دارند كه متناسب با نيازهاي نصب مختلف مي باشند. مبتنی  بر فشار سيستم و ابعاد كانال کشی استفاده از ساپورت های داخلی در بعضي از موارد ضروري می باشد.
تماس تلفنی